Spotkanie z Niskoemisyjną Marką BMW Inchcape Wrocław 12 stycznia

Data: 20.12.2022

Spotkanie z Niskoemisyjną Marką - BMW Inchcape Wrocław

Katedra Inżynierii Pojazdów Wydziału Mechanicznego Politechniki Wrocławskiej zaprasza do udziału w kolejnym wydarzeniu z cyklu „Spotkania z niskoemisyjną Marką”. Celem wydarzenia jest przybliżenie zagadnień niskoemisyjności w różnych obszarach, w których występuje oddziaływanie motoryzacji na człowieka. W czwartek, 12 stycznia, w Strefie Kultury Studenckiej gościem spotkania będzie BMW Inchcape Wrocław. Początek o godz. 11.15. Obowiązują zapisy za pośrednictwem systemu Evenea.

„Spotkania z niskoemisyjną Marką” to cykl spotkań mający propagować i wyjaśniać zagadnienia niskoemisyjności związanej z motoryzacją (ale bardzo szeroko rozumianej). Tematyka poszczególnych wykładów i prezentacji jest ściśle związana z tematami realizowanymi w obszarze gospodarki - zarówno w tej krajowej, jak europejskiej i światowej konieczne są rozwiązania umożliwiające ograniczenie zużycia energii, zmniejszenie emisji gazów cieplarnianych i zanieczyszczeń powietrza oraz większe korzystanie z odnawialnych źródeł energii.

Cykl ma nie tylko pokazywać zagadnienia związane z bezpieczeństwem ludzkości, ale także dotyczące ich najnowsze rozwiązania techniczne i technologiczne.

Poza wykładami pracowników Katedry Inżynierii Pojazdów zaplanowano także prezentację marek, oraz demonstracje pojazdów samochodowych z możliwością bezpośredniego zapoznania się z zastosowanymi rozwiązaniami technicznymi.

Cały cykl spotkań swoim patronatem objął prezydent Wrocławia oraz dziekan Wydziału Mechanicznego.

plakat_styczen_2023__bmw.jpg

SPOTKANIE Z BMW Inchcape Wrocław

12 stycznia 2023 r., godz. 11:15

11:15-11:30 Niskoemisyjność - wprowadzenie dr hab. inż. Zbigniew Sroka, prof. uczelni